-->
Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://muzeumbiala.e-biuletyn.pl.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Deklarację sporządziliśmy na podstawie badania przeprowadzonego przez CBI24 Sp. z o.o. Wyniki badania przedstawia Streszczenie raportu z audytu (95 kb, PDF).
Problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Łukasz Skolimowski
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli
Budynek główny Muzeum Południowego Podlasia (wieża bramna)
Do budynku prowadzi jedno wejście usytuowane w bramie wjazdowej. Wejście dostępne jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Budynek posiada 6 kondygnacji (parter, I piętro, II piętro, III piętro, IV piętro, V piętro). Pomiędzy kondygnacjami znajdują się schody wyposażone w poręcze. W budynku zainstalowana jest winda, która umożliwia przemieszczenie się na I piętro.
Oficyna zachodnia (wystawy czasowe)
Do budynku prowadzi jedno wejście od strony Parku Radziwiłłowskiego. Wejście jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście posiada przenośną rampę umożliwiającą łatwy dostęp osobom z niepełnosprawnościami.
Wieżyczka wschodnia
Budynek posiada jedno wejście. Wejście dostępne jest dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Osoby te mają możliwość zwiedzania tylko parteru. Schody wyposażone są w poręcze.
Kaplica zamkowa
Do budynku prowadzi jedno wejście. Obiekt posiada barierę w postaci schodów ale jest możliwość oglądania wnętrza z zewnątrz.
Biura Muzeum Południowego Podlasia
Biura znajdują się w budynku oficyny zachodniej w części A. Posiadają jedno wejście od strony Parku Radziwiłłowskiego. Biura znajdują się na 1 piętrze i nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Schody wyposażone są w poręcze.
Dział Naukowo – Oświatowy
Dział Naukowo – Oświatowy znajduje się w budynku oficyny zachodniej w części B na parterze. Budynek posiada dwa wejścia. Wejście od strony Parku Radziwiłłowskiego posiada barierę w postaci dwustopniowych schodów. Wejście przeciwległe od strony fortyfikacji nie ma barier architektonicznych i pozwala na dostęp osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętli indukcyjnych
Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze w budynku głównym.
Pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących jest zainstalowana przy kasie biletowej w budynku głównym.
Makieta założenia pałacowo-obronnego Radziwiłłów z przeznaczeniem dla niewidomych, z opisami w języku Braille'a znajduje się w budynku głównym.
Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych
Pojazdy posiadające kartę osoby niepełnosprawnej mają prawo wjechać na teren zespołu pałacowo-parkowego Radziwiłłów.
Informacje o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach
Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynku muzeum pod warunkiem wyposażenia psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę z niepełnosprawnością certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego.
Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online
Muzeum nie posiada tłumacza języka migowego ale w muzeum jest możliwość skorzystania z usługi tłumacza on-line w zakresie załatwiania spraw. Konieczność kontaktu z udziałem tłumacza języka migowego należy zgłosić minimum na 3 dni robocze przed planowaną wizytą.